F1_25−29  −57 kg    
1. HUMPALOVA  Ludmila Czech Veteran Judo Club Czech Republic
2. Novak  Szilvia Hungary Masters Judo Hungary

----------------------

F3_35−39 −70 kg    
1. MILENKOVIC Olivera WAT Hernals Wien
2. GAMSJäGER Undine JT Salzkammergut Oberösterreich

----------------------

F5_45 and older −63 kg    
1. HEIDRICH  Anke Bad Aibling/Berlin Germany
2. GAMSJäGER Undine JT Salzkammergut Oberösterreich

----------------------

M1_30−34 −73 kg    
1. HAIDER Oliver Dragonfighters Judo Burgenland
2. NORDIN  Mats JC Sundsvall Sweden
3. BUSER  Nikolas TSV Grafenau Germany
4. KOHL Hannes Judo Freizeit Leoben Steiermark

M1_30−34 −81 kg    
1. SCHWEIGER Matthias Judoteam Zeltweg Steiermark
2. MAKULA Michael UJZ Mühlviertel Oberösterreich
3. WOOTTON  Michael Masters Great Britan United Kingdom
4. GALLER  Wilfried JC Hallein Tennengau Salzburg

M1_30−34 −100 kg    
1. RIEGLER Stefan LZ Multikraft Wels Oberösterreich
2. AICHBERGER Florian JV Micheldorf Oberösterreich

M1_30−34 +100 kg    
1. BRODEC Tomas Czech Veteran Judo Club Czech Republic
2. Tellar  Peter Hungary Masters Judo Hungary

----------------------

M2_35−39 −73 kg    
1. BEISKAMMER Bernhard Judo UNION Kirchham Oberösterreich
2. TRUDENBERGER Andreas SV Gallneukirchen Oberösterreich
3. LICMAN  Tomas Czech Veteran Judo Club Czech Republic
3. TAMTAM Lszlo Hungary Masters Judo Hungary
5. MELKUS  Michal Czech Veteran Judo Club Czech Republic
5. SHODMONOV  Achmed Czech Veteran Judo Club Czech Republic
7. ROKODI Mariusz Hungary Masters Judo Hungary

M2_35−39 −81 kg    
1. BRADLER  Rudolf Czech Veteran Judo Club Czech Republic
2. GRUENBAUM Itai WAT Stadlau Wien
3. DESCHKA Günter UJZ Mühlviertel Oberösterreich

M2_35−39 −90 kg    
1. MAIRHOFER Martin SV Gallneukirchen Oberösterreich
2. MOTEFF  Robert Czech Veteran Judo Club Czech Republic
3. BUCHEBNER Günther Judo Freizeit Leoben Steiermark
4. BLAWISCH−OSWALD Werner JLZ Seewinkel Burgenland

M2_35−39 −100 kg    
1. RUBENSER Mario SV Gallneukirchen Oberösterreich
2. JAMALOV  Murodjov Czech Veteran Judo Club Czech Republic
3. MAROUSEK Milan Czech Veteran Judo Club Czech Republic
4. BERANEK  Tomas Czech Veteran Judo Club Czech Republic
5. SUMMER Michael UNION Amstetten Niederösterreich

----------------------

M3_40−44 −81 kg    
1. KRÖGER  Torsten OT Bremen Germany
2. TOMASINI Leo Judo Baden Niederösterreich
3. KOREN Michael Judo Freizeit Leoben Steiermark

M3_40−44 −90 kg    
1. SISKA Daniel Judo Ketkovice Czech Republic
2. MEDL Mario Judo UNION Kirchham Oberösterreich
3. LUKSA  Artur Czech Veteran Judo Club Czech Republic
4. KUREK  Peter Czech Veteran Judo Club Czech Republic
5. LEMMERER Harald JV Micheldorf Oberösterreich

M3_40−44 −100 kg    
1. MARTINJAK Klaus ASKÖ Köflach Steiermark
2. VLASAU Yaugen Judo Baden Niederösterreich

M3_40−44 +100 kg    
1. LANDRICHINGER Anton JC Hallein Tennengau Salzburg
2. HOFMANN  Daniel Czech Veteran Judo Club Czech Republic
3. EDELMANN  Tomas Czech Veteran Judo Club Czech Republic

----------------------

M4_45−49 −66 kg    
1. CZUPRYNA  Krzysztof Kejza Team Rybnik Poland
2. ERBER Engelbert ESV Sanjindo Salzburg
3. MYKOLA Dankanych Sakura Vinica Ukraine

M4_45−49 −73 kg    
1. BEISKAMMER Rupert 72 Judo UNION Kirchham Oberösterreich
2. HOMOLA Vladimir JUDO MASTERS SLOVAKIA Slovakia
3. HAJEK  Miroslav Czech Veteran Judo Club Czech Republic
4. KOBLER  Stephane TuS Töging Germany

M4_45−49 −81 kg    
1. SCHULT  Mario SV Wolgast Germany
2. SOTOLONGO Leonardo Judo Baden Niederösterreich
3. SZABO Peter JUDO MASTERS SLOVAKIA Slovakia
4. HAK  Daniel Czech Veteran Judo Club Czech Republic
5. ANTLINGER Andreas SV Gallneukirchen Oberösterreich

M4_45−49 +100 kg    
1. Szöcs  Laszlo Hungary Masters Judo Hungary
2. GRÖBERT  Dirk Bad Belzig Germany
3. KREITSCHEK Helmut JC Deutschlandsberg Steiermark

----------------------

M5_50−54 −60 kg    
1. TRAUS  Michael Bad Belzig Germany
2. PIPREK  Adolf TSV Unterhaching Germany

M5_50−54 −66 kg    
1. SLOWIAK Stanislaw WAT Hernals Wien
2. BRODOCZ  Frank TSG Reutlingen Germany
3. Nagy  Aladar Hungary Masters Judo Hungary

M5_50−54 −73 kg    
1. REISINGER Johann ASKÖ Reichraming Oberösterreich
2. TOTH Karoly Hungary Masters Judo Hungary
3. MOZES Szolt Hungary Masters Judo Hungary
4. VATERL Gerald SU Noricum Leibnitz Steiermark

M5_50−54 −81 kg    
1. RODEWALD  Olaf SV Grün−Weiß Wittenberg Germany
2. Praher Michael UJZ Mühlviertel Oberösterreich
3. MOSER Karl RAIKA Krems Niederösterreich
3. Köpping  Mathias Bad Belzig Germany
5. SUNDSTRÖM  Hans−Göran JC Sundsvall Sweden
5. HRIBERNIK Ralf Judo UNION Kirchham Oberösterreich

M5_50−54 −90 kg    
1. REISCHL Christian ASKÖ Luftenberg Oberösterreich
2. BRUNOVSKY Roman UJC Bad Pirawarth Niederösterreich
3. MÜLLER Tibor Hungary Masters Judo Hungary

M5_50−54 −100 kg    
1. RUSU  Julian UNION Graz Steiermark
2. ROSSBERG  Michael TV Kempten Germany
3. PARGAC Radek Czech Veteran Judo Club Czech Republic
4. HACKL Reinhard UNION Stainz Steiermark

M5_50−54 +100 kg    
1. WAGNER  Bill TSG Reutlingen Germany
2. BOLLA Norbert Hungary Masters Judo Hungary
3. MITTERBAUER Harald Judo Freizeit Leoben Steiermark

----------------------

M6_55−59 −73 kg    
1. Zatik  Jozsef Hungary Masters Judo Hungary
2. WILLERT Gerhard ASKÖ Luftenberg Oberösterreich
3. SCHWARZ Gerhard JV Ried Oberösterreich

M6_55−59 −81 kg    
1. KURZ Reinhold WSG Wattens Tirol
2. FÜRHOLZER Alfred UNION Amstetten Niederösterreich
3. FIEDLER Robert JC Hallein Tennengau Salzburg

M6_55−59 −90 kg    
1. BANSZEL  Jaroslav Czech Veteran Judo Club Czech Republic
2. HOFER Wilhelm UJZ Mühlviertel Oberösterreich
3. HARING Karl SU Noricum Leibnitz Steiermark
4. KRAMER  Stojan JK Maribor Slovenia

----------------------

M7_60−64 −81 kg    
1. ALDRIAN Johann JC Deutschlandsberg Steiermark
2. LÖFFLER  Wolfgang Bad Aibling/Berlin Germany
3. HANDL Karl UNION Amstetten Niederösterreich

M7_60−64 −100 kg    
1. BIRNIE James Masters Great Britan United Kingdom
2. SEJK Gerhard SK VÖEST Oberösterreich
3. HAKIM Peter Judo Freizeit Leoben Steiermark

----------------------

M8_65 and older −73 kg    
1. SCHNABEL Gottfried SU Noricum Leibnitz Steiermark
2. UHLIG  Dietmar Judo−Team Chemnitz Germany
3. PREIßLER Robert TV Kaufbeuren Germany

M8_65 and older −81 kg    
1. PETRIC  Maksimiljan JK Maribor Slovenia
2. HARING Raimund SU Noricum Leibnitz Steiermark

M8_65 and older −100 kg    
1. MAROUSEK  Milan sen Czech Veteran Judo Club Czech Republic
2. KOHOUT  Ladislav Czech Veteran Judo Club Czech Republic

M8_65 and older +100 kg    
1. Vagner  Milan Czech Veteran Judo Club Czech Republic
2. KOHOUT  Ladislav Czech Veteran Judo Club Czech Republic

Insgesamt: 115 Teilnehmer

This web page was generated with Judo Turnier Manager - Software  V5,04 !
( Used License: ÷sterr. Judoverband )