_Frauen U17 +36kg − 40kg | |||
---|---|---|---|
1. | MUNTSUROVA Tanzila | ASKÖ Reichraming | Austria |
2. | BUCHBAUER Larissa | WKG Gutau Freistadt | Austria |
3. | PEHERSTORFER Lisa | UJZ Mühlviertel | Austria |
_Frauen U17 +44kg − 48kg | |||
---|---|---|---|
1. | MAYRHOFER Magdalena | ASKÖ Leonding | Austria |
2. | TAWADROUS Leandra | JU DynamicOne | Austria |
3. | STADLER Angelika | ASKÖ Leonding | Austria |
_Frauen U17 +48kg − 52kg | |||
---|---|---|---|
1. | PADINGER Anna | JU Flachgau | Austria |
2. | STADLER Elisabeth | ASKÖ Leonding | Austria |
3. | LIESBERG Vanessa | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
_Frauen U17 +52kg − 57kg | |||
---|---|---|---|
1. | HUTTERER Lilian | JU DynamicOne | Austria |
2. | NOORLANDER Mara | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
3. | EDER Leonie | UJZ Mühlviertel | Austria |
4. | LEITNER Johanna | UJZ Mühlviertel | Austria |
5. | LUBLASSER Angelina | UNION Raika Osttirol | Austria |
_Frauen U17 +57kg − 63kg | |||
---|---|---|---|
1. | HINTERREITER Elena | SV Gallneukirchen | Austria |
2. | STADLER Hanna | U.BurgkirchenSchwand | Austria |
3. | SENK Michaela | ASKÖ Leonding | Austria |
4. | SCHEUCHENPFLUG Luise | WKG Gutau Freistadt | Austria |
5. | BILGERI Sophie | JV Micheldorf | Austria |
----------------------
_Männer U17 +42kg − 46kg | |||
---|---|---|---|
1. | PREINEßL Michael | SV Gallneukirchen | Austria |
2. | FUCHS Johannes | SV Gallneukirchen | Austria |
3. | DONABAUER Simon | SV Gallneukirchen | Austria |
_Männer U17 +46kg − 50kg | |||
---|---|---|---|
1. | PICHLER Lukas | JC Hallein Tennengau | Austria |
2. | EDLBAUER Julius | JU DynamicOne | Austria |
3. | HASENSCHWANDTNER Peter | JU Flachgau | Austria |
4. | SCHIELIN Raul | SV Gallneukirchen | Austria |
5. | BUCHBAUER Kilian | WKG Gutau Freistadt | Austria |
_Männer U17 +50kg − 55kg | |||
---|---|---|---|
1. | WÖSS Julian | JU DynamicOne | Austria |
2. | GRUBER Moritz | JU Flachgau | Austria |
3. | HAIDER Samuel | UNION Maria Schmolln | Austria |
3. | LEONFELLNER Xaver | SV Gallneukirchen | Austria |
5. | PRITULA Volodimir | WKG Gutau Freistadt | Austria |
5. | GANHöR Dominick | SV Gallneukirchen | Austria |
7. | WITTINGHOFER Elias | SV Gallneukirchen | Austria |
_Männer U17 +60kg − 66kg | |||
---|---|---|---|
1. | TSCHILIKIN Leon | ASKÖ Leonding | Austria |
2. | JELIC Boris | JC Hallein Tennengau | Austria |
3. | BILGERI Simon | JV Micheldorf | Austria |
4. | HOFMANN Alexandros | SV Gallneukirchen | Austria |
_Männer U17 +66kg − 73kg | |||
---|---|---|---|
1. | KIRCHWEGER Bernhard | JV Micheldorf | Austria |
2. | POSCH Sebastian | JU Flachgau | Austria |
3. | HOCHGATTERER Tim | SV Gallneukirchen | Austria |
4. | REBENDA Florian | SV Gallneukirchen | Austria |
_Männer U17 +81kg − 90kg | |||
---|---|---|---|
1. | LAFAZANIS Dimitrios | Ratiborets | Austria |
2. | EDERER Pierre | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
3. | MIHALACHE Sorin−Stefan | UNION Maria Schmolln | Austria |
4. | DOKTOR David | ASKÖ Leonding | Austria |
5. | GRABNER Tobias | JU DynamicOne | Austria |
----------------------
_Männer Ü30 +60kg − 66kg | |||
---|---|---|---|
1. | ZETTELMEIER Torsten | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
2. | KASTNER Thomas | UJZ Mühlviertel | Austria |
3. | NEUBAUER Lukas | UJZ Mühlviertel | Austria |
_Männer Ü30 +73kg − 81kg | |||
---|---|---|---|
1. | MAKULA Michael | UJZ Mühlviertel | Austria |
2. | MAYR Thomas | SV Gallneukirchen | Austria |
3. | BLINEDER Bernd | SV Gallneukirchen | Austria |
4. | MÜLLER Felix | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
_Männer Ü30 +90kg | |||
---|---|---|---|
1. | MAIRHOFER Martin | SV Gallneukirchen | Austria |
2. | FLÜGEL Oliver | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
3. | KASTL Christoph | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
----------------------
_Männer Ü40 +66kg − 73kg | |||
---|---|---|---|
1. | STOLYAROV Alexander | ASKÖ Leonding | Austria |
2. | SCHNABL Dieter | JC INAZUMA | Austria |
3. | KÖCHER Heiko | JSV Werdau | Germany |
_Männer Ü40 +73kg − 81kg | |||
---|---|---|---|
1. | MAYRHOFER Heinrich | JU DynamicOne | Austria |
2. | ANTLINGER Andreas | SV Gallneukirchen | Austria |
3. | TRAPICHLER Martin | Polizei SV Wien | Austria |
4. | GRÜNDLINGER Markus | SV Gallneukirchen | Austria |
_Männer Ü40 +81kg − 90kg | |||
---|---|---|---|
1. | KARRER Stefan | JC VB Kufstein | Austria |
2. | MELNIKOV Oleg | LZ Multikraft Wels | Austria |
_Männer Ü40 +90kg | |||
---|---|---|---|
1. | TSCHILIKIN Volkmar | ASKÖ Leonding | Austria |
2. | SPRECAKOVIC Martin | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
3. | DUBRAVKO Slatka | JUDO KLUB OKAMI | Czech Republic |
4. | SIMON Markus | UJZ Mühlviertel | Austria |
----------------------
_Männer Ü50 +66kg − 73kg | |||
---|---|---|---|
1. | REISINGER Johann | ASKÖ Reichraming | Austria |
2. | KÖCHER Heiko | JSV Werdau | Germany |
3. | NEUHOLD Guido | WKG Gutau Freistadt | Austria |
_Männer Ü50 +73kg − 81kg | |||
---|---|---|---|
1. | PRAHER Michael | UJZ Mühlviertel | Austria |
2. | BRUNOVSKY Roman | UJC Bad Pirawarth | Austria |
3. | QUITT Axel | JC INAZUMA | Austria |
_Männer Ü50 +81kg − 90kg | |||
---|---|---|---|
1. | REISCHL Christian | ASKÖ Luftenberg | Austria |
2. | HIMMELBAUER Manfred | SV Gallneukirchen | Austria |
3. | KOZLOWSKI Andrej | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
_Männer Ü50 +90kg | |||
---|---|---|---|
1. | SEJK Gerhard | SK VÖEST | Austria |
2. | REISCHL Christian | ASKÖ Luftenberg | Austria |
----------------------
Frauen AK +48kg − 52kg | |||
---|---|---|---|
1. | EICHBAUM Zuzana | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
2. | PEHERSTORFER Lisa | UJZ Mühlviertel | Austria |
3. | LIESBERG Vanessa | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
Frauen AK +52kg − 57kg | |||
---|---|---|---|
1. | NOORLANDER Mara | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
2. | EDER Leonie | UJZ Mühlviertel | Austria |
3. | LEITNER Johanna | UJZ Mühlviertel | Austria |
4. | LUBLASSER Angelina | UNION Raika Osttirol | Austria |
5. | RICKERT Maja | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
Frauen AK +57kg − 63kg | |||
---|---|---|---|
1. | SENGSTSCHMID Claudia | SV Gallneukirchen | Austria |
2. | HINTERREITER Elena | SV Gallneukirchen | Austria |
3. | LIEBSCHER Charlotte | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
3. | STADLER Hanna | U.BurgkirchenSchwand | Austria |
5. | GOLLER Magdalena | UNION Raika Osttirol | Austria |
5. | PFLEGER Susanne | UJZ Mühlviertel | Austria |
7. | HOFMANN Nora | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
7. | ZACHARIAS Eliza | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
----------------------
Männer AK +55kg − 60kg | |||
---|---|---|---|
1. | KLAUS−STERNWIESER Alexander | ASKÖ Reichraming | Austria |
2. | WALDNER Fabian | UNION Raika Osttirol | Austria |
3. | WÖSS Julian | JU DynamicOne | Austria |
3. | LANDGRAF Tom−Louis | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
5. | HAIDER Samuel | UNION Maria Schmolln | Austria |
5. | NEUBAUER Lukas | UJZ Mühlviertel | Austria |
Männer AK +60kg − 66kg | |||
---|---|---|---|
1. | LEONFELLNER Valentin | SV Gallneukirchen | Austria |
2. | SCHLADER Florian | SV Gallneukirchen | Austria |
3. | ZETTELMEIER Torsten | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
3. | WIESLER Manuel | UNION Raika Osttirol | Austria |
5. | HOFMANN Lukas | JU Flachgau | Austria |
5. | HOFMANN John | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
Männer AK +66kg − 73kg | |||
---|---|---|---|
1. | SCHMIDERER Paul | SV Gallneukirchen | Austria |
2. | RITSCH Matthias | JC Fieberbrunn | Austria |
3. | LEONFELLNER Vinzent | SV Gallneukirchen | Austria |
3. | WOHLFART Merten | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
5. | SCHMITZBERGER Nico | U.BurgkirchenSchwand | Austria |
5. | GEMEINHARDT Marcel | ASKÖ Luftenberg | Austria |
Männer AK +73kg − 81kg | |||
---|---|---|---|
1. | TSCHILIKIN Hermann | ASKÖ Leonding | Austria |
2. | INREITER Harald | SV Gallneukirchen | Austria |
3. | SCHOLZ Alexander | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
3. | MAKULA Michael | UJZ Mühlviertel | Austria |
5. | SCHMIDERER Simon | SV Gallneukirchen | Austria |
5. | STADLER Felix | U.BurgkirchenSchwand | Austria |
7. | HIMPSL Gökhan Patrick | LZ Multikraft Wels | Austria |
7. | FINK Leon | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
9. | BRETSCHNEIDER Gabriel | UNION Raika Osttirol | Austria |
Männer AK +81kg − 90kg | |||
---|---|---|---|
1. | FINK Niklas | SV Luftfahrt Berlin | Germany |
2. | INREITER Marco | SV Gallneukirchen | Austria |
3. | BERER Tobias | UNION Maria Schmolln | Austria |
3. | MAIRHOFER Martin | SV Gallneukirchen | Austria |
5. | EDERER Pierre | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
5. | MIHALACHE Sorin−Stefan | UNION Maria Schmolln | Austria |
Männer AK +90kg | |||
---|---|---|---|
1. | NESTERENKO Serhii | LZ Multikraft Wels | Austria |
2. | DOPPELHAMMER Martin | JU DynamicOne | Austria |
3. | KASTL Christoph | TSV Tauberbischofsheim | Germany |
Insgesamt: 133 Teilnehmer
This web page was generated with Judo Turnier Manager - Software V6,01 !
( Used License: SV Gallneukirchen )